Vyberte jazyk
15 Years

Nasávaná kartonáž

4 TYPY NASÁVANÉ KARTONÁŽE

Formované

product1

Základní typ produktu z nasávané kartonáže vyráběný na konvenční lince najde uplatnění v mnoha (nejen)průmyslových oblastech, např. B2B transport součástek v automotive aj. Hrubý povrch výrobku a jeho vnitřní struktura vláken poskytují trayi vysokou pevnost a tuhost. Díky rychlé bio-rozložitelnosti je tento typ nasávané kartonáže používán při výsadbě okrasných i zemědělských plodin

Přelisované

product2

Zušlechtěný typ nasávané kartonáže je vyráběn rovněž na konvenční lince, oproti formovanému typu výrobku je tento navíc přelisován. Díky této úpravě získává nasávaná kartonáž a produkty z ní vyrobené hladký povrch. Obaly vyrobené touto technikou najdou uplatnění zejména při balení elektroniky, kde stále častěji nahrazují klasické obalové materiály z plastů, polystyrenu apod.

Tvarované za tepla

product3

Tento typ nasávané kartonáže je vyráběn na thermoformingových linkách. Díky sušení výrobku ve vyhřívaných formách lze dosáhnout tvarově velice složitých řešení při zachování hladkého povrchu. Touto technologií je možno rovněž vyrábět recyklovatelné a bio-rozložitelné papírové nádobí, papírové příbory, menu boxy a pomáhat tak při snižování množství používaných plastů.

Procesně zpracované

product4

Procesně zpracované produkty nasávané kartonáže jsou většinou vyráběné thermoformingovou technologií. Ve srovnání s klasickými výrobky papírového thermoformingu jsou však tyto produkty doplněny např. potiskem s logem vaší firmy nebo můžou být vyráběny v různých barevných provedení. Žádná z těchto úprav nemá za následek snížení možnosti recyklace či kompostovatelnosti.

Použití MOŽNOSTI APLIKACE
NASÁVANÉ KARTONÁŽE

ELEKTRONIKA

Z mnoha úhlu pohledu, je pro elektroniku a pro elektronická zařízení nasávaná kartonáž ideální volbou, vzhledem ke své elektrostatické neutralitě. Nasávaná kartonáž umožňuje perfektně kopírovat povrch baleného výrobku, obalu. Díky optimálně navrženým deformačním zónám, je minimalizováno poškození výrobku při pádové zkoušce, které by se mohly přenášet na balený výrobek.

PRŮMYSL

Výrobky z nasávané kartonáže mohou být použity pro balení v celém rozsahu lehkého průmyslu, jako jsou drobné skleněné výrobky, nábytek, kosmetika a textilní zboží, drobné spotřební zboží atd. Výhodou je, že nasávaná kartonáž může být tvarována do téměř jakékoliv 3D plochy, což umožní samostatné balení každého výrobku nebo balení celé šarže produktů dohromady.

AUTOMOBILOVÝ PRŮMYSL

Inteligentní design umožňuje stohovat výrobky na sebe bez jakéhokoli kontaktu se zbožím. Přesné tvary jsou také vhodné pro plně automatizované procesy. Naše výrobky jsou ve velké míře používány při výrobě LED zdrojů, LED osvětlovacích jednotek, brzdových systémů, dotykových display autorádií, balení zámků do dveří a pod.

ZEMĚDĚLSTVÍ

S ohledem na nulový obsah nebezpečných látek a těžkých kovů se naše výrobky používají jako jednorázové květináče, které se po zasazení do půdy rozkládají a slouží jako hnojivo s vysokým obsahem uhlíku. Ve vyšší kvalitě povrchu se papírové traye používají k balení potravin pro zvířata a jako chovné stanice užitečného hmyzu.

KOSMETIKA

Čistý a hladký povrh umožňuje balení křehkých kosmetických přípravků citlivých na prach. Takový obal je vhodný jak pro velkovýrobu, tak pro luxusní finální produkt. Plnobarevný tisk, který používá 16 milionů barev a vysoké rozlišení 600 dpi, dává obalu vysokou exkluzivitu, navíc jej lze personifikovat v malých I velkých sériích.

DESIGN

Nasávaná kartonáž může být také použita jako samostatný designový prvek, který má vynikající vlastnosti, o co se týče tlumení hluku; navíc papír nevypouští žádné toxické látky ve vašem domě nebo v kanceláři. Díky svým ergonomickým tvarům jsou tyto dekorace velmi elegantní.