ZABALÍME VÁM I SLONA...

Nachazíte se zde: Úvodní strana / Servis / FAQs

FAQ - Často kladené otázky

Jaká je výrobní kapacita?

S naší vysoce automatizovanou technologií jsme schopni dodávat konzistentní, vysoce kvalitní výrobky z nasávané kartonáže on-time. Výrobní kapacita naší společnosti je 1.000.000 – 15.000.000 ks produktů ročně. Výrobní kapacita je však závislá na tvaru a velikosti jednotlivých výroků.


Pro jaké aplikace se nasávaná kartonáž používá?

V posledních letech byla nasávaná kartonáž využívána k balení elektroniky a PC komponentů. V současnosti se ji začíná hojně využívat i v ostatních odvětvích průmyslu např.: balení malých domácích spotřebičů, mobilních telefonů, spotřebního zboží, lékařství, CD/DVD, automobilovém, průmyslu, nábytku, potravin apod. Obecně lze říct, že nasávaná kartonáž je rentabilní pro balení produktů ve středních a vyšších sériích.


Jaký tvar je možné docílit z nasávané kartonáže?

Většina produktů je tvarově mnohem složitější než prostý kvádr. Nasávaná kartonáž může být navržena s hlubokými dutinami a s poměrně složitou geometrií, tak aby optimálně sloužila k ochraně Vašeho produktu.


Jak velké objemy výroby jsou vhodné pro nasávanou kartonáž?

Každý projekt nebo zákazník je vždy hodnocen individuálně. Svým zákazníkům jsme schopni nabídnout výrobní série již od několika tisíc kusů za měsíc až po několik miliónů za rok.


Jaký typ papíru se používá pro nasávanou kartonáž?

Při výrobě používáme výhradně recyklovaný karton a novinový papír. Nepoužíváme žádná aditiva nebo chemické látky. Díky tomu mají naši zákazníci skutečný ekologický obal.


Vzniká prach z nasávané kartonáže?

Nasávaná kartonáž nevytváří více prachu než jiné papírové obaly např. z vlnité lepenky apod.


Může být nasávaná kartonáž použita k balení křehkých výrobků?

Nasávaná kartonáž má vynikající tlumící vlastnosti. Již déle než 50 let se nasávaná kartonáž používá k balení vajec a žárovek. Za tuto dobu byly tlumící vlastnosti mnohokrát prověřeny.


Jaké jsou vlastnosti nasávané kartonáže v porovnání s jinými typy obalů?

Z hlediska ochranného obalu má nasávaná kartonáž přirozené vlastnosti, které převyšují většinu vakuově tvářených plastů, vlnitou lepenku a polystyren. Obzvláště když se jedná o útlum vibrací.


Jaká je nosnost nasávané kartonáže?

Nosnost každého obalu je dána strukturou a počem jeho funkčních ploch. Každý obal firmy TRIDAS je pečlivě navržen tak, aby byl schopen ochránit výrobek o hmotnosti až 8 kg. Kontaktujte nás s Vaší konkrétní aplikací a náš konstruktér navrhne obal přímo pro Váš výrobek.


Jaké jsou standardní dodací termíny?

První vzorky jsem schopni dodat do 2-3 týdnů od odsouhlasení technické dokumentace. Výroba samotných nástrojů trvá 3-4 týdny od schválení prototypu. Zjednodušeně jsme schopni zahájit jakoukoliv výrobu do 6 týdnů.


Jaké jsou náklady nástroje používané k výrobě nasávané kartonáže?

Náklady jsou závislé na počtu a velikosti nástroje, potřebného k uspokojení zákazníka, co do objemu, tak co do provedení daného obalu. Typické náklady na prototyp jsou 2.000 – 3.000 EUR, cena výrobních nástrojů se pohybuje mezi 8.000 – 14.000 EUR, v závislosti na složitosti nástrojů.


V čem spočívá cenová výhoda nasávané kartonáže v porovnání s jiným obalovým materiálem?

Vzhledem k tomu, že je nasávaná kartonáž vyrobena z levné, snadno dostupné suroviny, jsou tyto produkty mnohem levnější než srovnatelné obaly z pěnového polystyrenu, extrudovaných pěn nebo vakuově tvářených plastů. Cena vstupních surovin je dlouhodobě konstantní vzhledem k surovinám na ropné bázi. Nemalou výhodou jsou nižší požadavky na velikost skladů. Díky tomu, že se jednotlivé obaly přepravují založeny do sebe, lze na 1 paletu naložit cca 4,8x více produktů, což umožní lepší vytížení kamionů.